czwartek, 13 lutego 2014

Dwa komiksy Skutnika

Poznając po kolei komiksy Skutnika planowałem akurat te dwa odłożyć na później z racji tego, że mają one akurat opinie słabszych. Pomimo tego są one jednak pozycjami które można poznać w wolnym czasie. Napiszę o nich którtko, bo nie sa noe jednak albumami wymagającymi dłuższej analizy.

 Blaki.paski to Zbiór czteroobrazkowych historii obrazkowych, których głowynym bohaterem jest tytułowy  wiecznie znerwicowany i palący Blaki.

Pierwsza część Blaki składa się z pasków pokazujących codzienne życie bohatera

Blaki na urlopie opisuje urlop bohatera w Sopocie i jego proby odpoczynku pośród tłumu, hałasu, przepłacania za wszystko i problemów kolejowych. W przeciwieństwie do dwóch pozostałych części jest to jedna opowieść.

Ostatnia część Pan i Pani Blaki   według opisu z okładki ma być najcelniejszym obrazem relacji damsko-męskich. Nie jest on jednak produkcją aż tak udaną ale składające się na niego paski są same w sobie udane takie jak na przykłada te o aptece szy oglądaniu telewizji.


Dwa Dni, czyli piąty tom Rewolucji składa się z dwóch historii, związanych z naturą czasu. Album  nie dorównuje poziomem innym częściom cyklu jednak krytykujący go zapominają, że miał on przede wszystkim zapoznawać publiczność zagraniczną z estetyką cyklu. drugim jego problemem było to, że wyszedł on przed Na Morzu, przez co wyglądało to jakby dopisywanie dalszych cześci do cyklu było by już tylko odcinaniem kuponów.

Oba albumy są jak zawasze u Skutnika na dobrym poziomie plastycznym, chociaż trochę szkodzi im brak miejsca i mały w porównaniu z innymi albumami format. Jednak tu też autor potrafi tworzyć udane kadry. Można rozważyć zapoznanie się z nimi jednak w pierwszej kolejności raczej należy pozanać inne komiksy Skutnika.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz